5 rad, jak si užít svatební den

Svatba je bezesporu jednou z největších událostí lidského života, často se však stává, že si ji její hlavní protagonisté, tedy ženich a nevěsta, příliš neužijí. Vlastně to není nijak zarážející –  na jejich bedra je totiž naloženo mnoho organizačních povinností, ke kterým se většinou přidá i nemalý stres. Nepříjemným pocitům, které jsou s tím spojeny, se ale můžete snadno vyhnout. Jak? Právě na to se podíváme v tomto článku.

1) Nepodceňujte přípravu

Pokud vám to zaměstnavatel umožní, vezměte si v práci alespoň týden před svatbou dovolenou. Během ní pak zařiďte poslední detaily vašeho velkého dne. Myslete přitom nejen na důležité organizační záležitosti, ale i na zdánlivé maličkosti. Máte např. naplánováno, kdo s kým pojede v autě? Víte, zda bude mít babička možnost posadit se ještě před samotným obřadem? A opravdu v restauraci počítají s tím, že vaše svědkyně je vegetariánka? Pokud budete mít předem jasno ohledně každé banality, opadne částečně i stres.

2) Nebojte se delegovat povinnosti

Již od počátku plánování vašeho dne myslete na to, že nejste všemocní. Obzvlášť v samotný svatební den nebude moc být všude, zařiďte si proto pomoc od lidí, na které se můžete opravdu spolehnout. Nejbližší přátelé a rodina vám jistě rádi nazdobí auta, vyzvednou květiny, dovezou fotografa, nebo třeba ozdobí hosty vývazky. Vám tak zbude víc času na sebe samé, protože budete vědět, že je o vše postaráno.

3) Netrapte se tím, co nemůžete ovlivnit

Několik dní před obřadem vás jistě začnou přepadat tíživé myšlenky týkající se nepřízně počasí, opilých příbuzných, plačících dětí, zapomenutých občanských průkazů a ztracených prstenů. Všechny ty situace pochopitelně mohou nastat, nemá ale cenu se jimi trápit. Jde totiž o případy, které vy sami nemůžete nijak ovlivnit. Tak proč se jimi trápit?

4) Užívejte si každou chvíli

Jakmile nastane samotný den D, snažte se jej užívat plnými doušky. Nemyslete na to, co se třeba nepovedlo úplně podle vašich představ, a už vůbec ne na to, co by se ještě mohlo pokazit. Naopak, každou jedinečnou chvíli věnujte pouze přítomnému okamžiku a snažte se, abyste na něj jednou mohli s úsměvem vzpomínat.

5) Vyhýbejte se alkoholu

Na závěr už připojíme jen jednu, spíše praktickou radu. Buďte opatrní s alkoholem! Štamprdle na trému je jedna věc, vypít ale ráno před obřadem půl láhve rumu je něco úplně jiného. Uvědomte si, že jste hlavními aktéry celého dne, minimálně do večera byste proto měli zůstat střízliví a věnovat se vašim hostům.