Jak poznat nedostatek vitamínu C?

Jíte zdravě, konzumujete spoustu zeleniny, ovoce, a i přesto může právě vaše tělo trpět nedostatkem vitamínu C. Stačí menší nachlazení, střevní potíže, pořádná angína, kojení, těhotenství, ale i stresové období a spotřeba tohoto důležitého vitamínů prudce stoupá. Přinášíme vám pár tipů, které mohou poukazovat na fakt, že se nedostatek vitamínu C zrovna týká i vás. A nebojte – jeho doplnění je snadné!

Krvácení z dásní

Možná máte nevhodný zubní kartáček či špatnou techniku čištění, ale i v případě, že trpíte paradentózou je krvácení z dásní jedním z příznaků nedostatku vitamínu C. Zkuste vitamínové přípravky s postupným uvolňováním vitamínu C a zlepšení pocítíte již za pár dní.

Modřina kam se podíváš

Všimli jste si, že poslední dobou máte hned modřinu, i když jste se nijak výrazně nebouchli? Než navštívíte lékaře, vyzkoušejte zvýšit přísun vitamínu C. Ten najdete nejen ve zmiňovaném ovoci a zelenině, ale také v tabletách, díky kterým poznáte zlepšení již za pár dní. Jinak raději své kroky namiřte do čekárny lékaře.

Když vlasy nejsou, co bývaly

Všimli jste si, že vaše vlasy jsou poslední dobou nějaké vysušené a díky roztřepeným konečkům je velmi těžké je vůbec rozčesat? Pokud má totiž vaše tělo málo vitamínu C, projeví se to nejen na kvalitě nehtů, ale také právě vlasů. Ty mohou pomalu růst, lámou se, konečky se třepí, a navíc je jejich vzhled na míle vzdálený nádherné hřívě jako z reklamy.

Nechtěné faldíčky

Možná vás to překvapí, ale vitamín C může stát za vaší lehkou nadváhou právě dlouhodobý nedostatek vitamínu C. Kromě toho, že umí dokonale posilovat imunitní systém, totiž umí podpořit zdravé hospodaření s tuky. V případě jeho nedostatku se tak tuky ukládají mnohem více.

Když vám chybí elán

Ano, i únava a nedostatek energie je jedním z příznaků nedostatku vitamínu C. Jestli je to právě i váš případ poznáte opět po pár dnech, kdy svému tělu dopřejete zvýšený přísun vitamínu C. A vaše nálada bude zase veselá a vaše vztahy nekonfliktní.