Jak ozdobit Vánoční stromek, a co letos letí?

Přemítáte nad tím, jak letos zařídit Vánoce? Pokud jste tam ještě neučinili, je nejvyšší čas to napravit! Dozvíte se, jak krok za krokem zdobit stromeček, jaké ozdoby použít či vytvořit a jaké jsou letošní trendy. Tak jdeme na to!

Zdobení stromku

Obhlédnutí do zásob

Není nutné ihned kupovat kvanta nových ozdob z velkoobchodních výprodejů. Nejprve se koukněte k sobě do skříně dovnitř krabic se starou výzdobou. Naleznete zde efektivní klasické kousky, které z velké většiny využijete, stačí, aby byli efektivně využity.

Plánování

Otevřete časopisy a magazíny s tipy na vánoční zkrášlování. Určete si barvy, které se vám líbí a takzvaně padnou do oka. Je vhodné, aby ladili se zbytkem domácnosti – nebo alespoň místnosti, kde se stromek bude nacházet. Neměl by nesedět s okolní výzdobou.

Mnoho inspirace také objevíte na internetu. Různé stránky nabízí spoustu inspirujících fotografií, z kterých si můžete vytvořit nástěnky. Zjistěte, jaké prvky, barvy a kombinace jsou vhodné pro vás a které vytvoří krásnou atmosféru a útulnost v prostoru. Poté naplánujte, které dosavadní dekorace a ozdoby můžete použít a které vám chybí. Ty chybějící můžete dokoupit.

Zdobení

Základem je samozřejmě stromku dle našeho gusta. K samotnému zdobení neexistuje obecný postup, záleží na vaší fantazii a zručnosti. Jako první přijde na řadu světelný řetěz. Ten v případě potřeby předem zapojíme do prodlužovačky, ještě ale ne k elektrickému proudu. Začneme obmotávat od dolních pater stromu a spirálovitě pokračujeme nahoru. Následně můžete zapojit do elektřiny.

Jako další přijdou na řadu různé ozdobné řetězy, ať už korálkové, blyštivé či pletené. Můžete volit různou intenzitu a barevnou škálu překrývání se. Nakonec můžete pomocí kovových háčků začít věšet zbytek visících ozdob. Především opatrní buďte na ty skleněné. Naposled opatrně usaďte hvězdou, či jinou ozdobu na špičku stromu.

Rukodělné ozdoby

Ideální za zabavené dětí při přípravě cukroví či domácnosti. Vytvořit lze takřka vše, co nás napadne. Efektivní je papírová hvězda z protilehlého skládání čtvrtky, papírové ozdobné řetězy, pomalované ozdoby, visací dekorace z ořechů a tak dále. Opět naleznete spoust názorných návodů na internetu.

Co letos letí?

Letošní barvy Vánoc jsou růžová, rubínová a smaragdová. Spolu vytvoří překrásnou luxusní kombinaci. Tento rok se nebojte kombinování všech barev a jejich kontrastu s sněhově bílými ozdobami.