Jak nepřibrat o Vánocích

Všichni známe povánoční starosti a novoroční předsevzetí, že letos už to vyjde. Co když ale lze zařídit, aby tato ošemetná situace nemusela vůbec nastat? Vánoce, svátky klidu a míru, kdy pokojně odpočíváme doma a vychutnáváme si tradiční pochoutky a cukroví. Po svátcích to obvykle dopadá smutnými pohledy na váhu a chvilkovou motivací zhubnout. Novoroční předsevzetí se následně obvykle nedaří dost dobře dodržet a motivace je pryč. Co udělat jinak?

Pohyb

Problémem je dlouhé lenošení doma. Nemusíte se mučit ve fitku, stačí do programu svého dne zařadit kratší procházku na čerstvém vzduchu. Pokud jste akčnější, můžete zkusit Vánoční lyžování na svahu, či jiné zábavné aktivity, které zpestří vaše volno. Zabaví i Vánoční trhy, kde můžete nachodit spoustu kilometrů. I při pracích ve vaší domácnosti spálíte spoustu přebytečných kalorií.

Alkohol

Ideální situace není konzumace přílišného alkoholu. I když si nějakou tu skleničku můžete dopřát, rozhodně by se nic nemělo přehánět. Společně s alkoholickým nápojem pijte alespoň stejné množství vody a nikdy nekonzumujte alkohol na lačno.

Hladovění a chvilkové nacpávání

Jíst by se mělo pravidelně. Pokud dlouho hladovíte s prázdným žaludkem a poté začnete vše najednou dohánět, váhu si moc neudržíte. Jezte střídmě v pravidelných porcích, poté budete méně náchylní k přejídání se. Před vydatnými jídly se můžete zasytit polévkou a uspokojit se tak s menší porcí hlavního jídla, které si můžete o to lépe vychutnat.

(Cukr)oví

Čím více rozmanitých druhů, tím líp. Každý něco napeče a vy musíte od každého ochutnat. Není na tom nic špatného, pokud je cukroví přiměřená dávka. Vánoční pečivo průměrně obsahuje vysoké dávky cukru, které rozhodně vhodné nejsou. Možná si to ani neuvědomíte, ale i v pár kouscích může být celá denní dávka. Co to nezkusit zdravěji? Na internetu najdete nejrůznější recepty na zdravé cukroví bez cukru, které můžete i nabídnou návštěvě a oslnit ji. Navíc se v konzumaci zdravějších variací nemusíte tolik omezovat.