Jak na suchou, citlivou, mastnou a smíšenou pleť

Pokud si rádi mícháte přípravky na svou pleť sami, přinášíme vám pár návodů, které vaší pleti prospějí. Dnes se zaměříme na suchou a citlivou, ale i na mastnou a smíšenou pleť. 

Přípravky na suchou a citlivou pleť

Mezi doporučené bylinky patří levandule, heřmánek, měsíček a růže. Velmi dobře je doplní papája, tvaroh, jogurt, smetana, olivový olej nebo med. Podívejte se, jak si můžete domácí životabudiče pro svou pleť připravit.

Maska z papáji

Zralá, suchá a unavená pokožka získá zpět svou jiskru díky ovocným enzymů z papáji. Nejprve rozmačkejte jednu zralou papáju a přidejte k ní 3 cl smetany. Směs naneste na důkladně vyčištěnou pokožku a nechte působit půl hodiny. Pak ji smyjte vlažnou vodou. Tato maska vaši pleť obnoví a dokonale zjemní.

Jogurtová maska

Na očištěnou pleť naneste masku připravenou ze 2 lžic bílého jogurtu a 1 lžíce medu. Nechte ji na tváři zaschnout a pak ji smyjte vlažnou vodou. Vaše pleť bude hydratovaná a zářivá.

Maska z tvarohu a medu

Smíchejte 2 polévkové lžíce tvarohu, 1 polévkovou lžíci medu a přidejte pár kapek olivového oleje. Masku naneste na obličej, krk i dekolt a nechte ji působit 20 minut. Maska vaši pleť osvěží a vyhlazuje vrásky.

Přípravky na mastnou a smíšenou pleť

Mezi doporučené bylinky patří arnika, měsíček, heřmánek, petržel, březové listy, bazalka a mateřídouška. Velmi dobře je doplní hrozny, okurky, brusinky i ovesné vločky.

Okurková kúra

Omyjte okurku, nakrájejte ji na kolečka nebo si ji nastrouhejte a tuto směs naneste na svou tvář. Nechte ji působit 15 minut a pak ji odstraňte. Vaše pleť bude hydratovaná a projasněná.

Hroznová kúra

Omyjte zelené hrozny, nakrájejte je na půlky a v leže si s nimi obložte tvář. Nechte je působit 15 minut a pak je odstraňte. Pro lepší účinek současně můžete vypijte šťávu z čerstvě vylisovaných hroznů. Vaše pleť bude jasná a zářivá.

Maska z bazalky a ovesných vloček

Ze 2 lžic sušené bazalky si připravte čaj. Zalijte ji horkou vodou, nechte ji louhovat a pak vychladnout. Pak do ní přidejte rozmixované ovesné vločky a vytvořte konzistenci, kterou lze aplikovat na obličej. Nechte působit 15 minut, pleť jemně promasírujte a masku odstraňte. Maska krásně pročistí pleť.

Brusinková maska

Vezměte hrst brusinek a rozmixujte je. Pak je smíchejte na hladkou kašičku s nízkotučným jogurtem a medem. Podle potřeby lze masku rozředit brusinkovým džusem. Nechte na pleti působit 15 minut. Maska krásně pročistí a vyživí pleť.

Petrželová maska

Petržel nejprve rozmixujte a promíchejte s tvarohem. Naneste masku na obličej a nechte působit 20 minut. Masku smyjte studenou vodou. Maska krásně pročistí, vyživí i hydratuje pleť.