Jak na levnou detoxikaci z pohodlí domova? Solná koupel!

Detoxikace je stále častěji nejpoužívanějším slovíčkem v souvislosti se zdravým životním stylem, čistou myslí a nastartováním organismu správným směrem. Pokud i vy toužíte zbavit tělo i duši nezdravých věcí a myšlenek, ale nechcete utratit půlku výplaty, vsaďte na obyčejnou kuchyňskou sůl za pár korun.

Sůl nad zlato

Sůl má skutečně pohádkové vlastnosti. A to. že vám může ulevit od mnoha zdravotních neduhů, rozhodně není planý ani pohádkový slib. Samozřejmě je sůl ve vysokých dávkách pro každý organismus škodlivá, ale neplatí to v případě, že si z ní připravíte slastnou slanou koupel. Dle druhu může sůl přidaná do koupele velmi intenzivně vylepšit stav vaší pokožky, zabojovat s lupénkou i ekzémy a nebojí se ani revmatických či artritických potíží. Obyčejná solná koupel uleví i astmatikům a stimuluje cirkulaci krve v těle. Pomůže od bolesti zad, svalů i kloubů.

Kilový zázrak za pět korun

A v akci i za koruny tři! Ano, k tomuto wellness zážitku vám skutečně stačí sáček obyčejné kuchyňské soli koupené v nejbližším obchodě či supermarketu. Celý obsah pytlíku pak stačí rozpustit v teplé vodě, dopustit vanu a naložit se do ní. Ať už jste se právě vrátili z dlouhé procházky, z práce nebo vás jen pobolívají záda, koupel připravená ze soli je vzpruhou, která vás postaví na nohy. Vybírat si samozřejmě můžete i kvalitnější solné přípravky s vyšším obsahem kvalitních a cenných látek. Mají mnoho barev, vůní i ingrediencí navíc – třeba okvětní plátky růží či vonné a léčebné bylinky. Velmi známou variantou je sůl z Mrtvého moře, která je bohatá na minerální látky.

Detoxikace v soukromí. A skoro zadarmo

Solná koupel umí zázraky. Ať už se cítíte unavení nebo sklíčení, solná koupel uvolní vaše tělo, ztuhlé svaly a smutnou mysl. A navíc detoxikuje vaše tělo. Ať už byl váš den náročný nebo rádi vsázíte na prevenci, teplá koupel s pytlíkem kuchyňské soli je balzám pro tělo i mysl. Toužíte-li po voňavém zážitku a aromaterapii, která sílu detoxikace pomocí soli ještě podpoří, investujte do speciálních voňavých solí s ozdravnými účinky. Dopřejte si léčivou, uklidňující i relaxační solnou koupel a buďte FIT!