Jak na adventní mámení

Opět tu máme čas sváteční, dobu plnou očekávání a radosti. Nebo je to jinak? Dnešní konzumní doba nás zcela pohlcuje téměř tři měsíce před svátky různými atraktivními nabídkami. Jedná se samozřejmě o špičkovou elektroniku, neodmyslitelnou luxusní kosmetiku, drahé šperky a doplňky. Probíhá reklamní masáž, která na Vás číhá na každém kroku. Neutečete ani při sledování večerních zpráv, jistě i v čase seriózních zpráv na Vás „vyskočí“ z obrazovky zaručeně nejlepší produkt, o který nemůžete Vaše nejbližší ošidit. Prostě musíte kupovat ať chcete, nebo nechcete. Lámete si hlavu, čím vlastně letos obdarovat, abyste se takzvaně blýskli? Pojďme to letos udělat trochu jinak a užít si ty nejkrásnější svátky v roce očima našich dětí. Tak jako bychom se vrátili o několik let zpátky.

Průzkum a rozpočet

Udělejte si s rodinou po večeři chvilku volna. Předneste jim svůj finanční rozpočet na dárky, který máte k dispozici a jste ochotni ho s radostí utratit k radosti všech zúčastněných. Stanovte si limity, přes které „nejede vlak“. V lednu za vás nájem či hypotéku nikdo nezaplatí. Udělejte si průzkum, po čem Vaše ratolesti touží a pozorně si zapisujte. Nákupní seznam Vám velice ulehčí rozhodování nebo mnohdy bezradnost u pultů s vánočním zbožím.

Logistika na míru

Vezměte si jeden den volna, dětem samozřejmě nic neříkejte. Ráno je vypravte do školy a tvařte se, že po snídani také jedete do práce. Vyhnete se tak úporným prosbám, nebo náhlým nemocem typu „mami, nech mě taky dnes doma“. To by Vám moc nepomohlo. Po řádné snídani vyjděte do oblíbeného nákupního centra, kde nakoupíte vše pod jednou střechou. Využijte služby bezplatného balení dárků. Ostatní vánoční nákupy můžete uskutečnit přes internet a máte situaci vyřešenou s obrovskou grácií. Ještě Vám jistě zbude odpoledne čas na posezení v kavárně. Jistě si odpočinek zasloužíte.

Adventní trhy

Využijte nabídnu cestovní kanceláře a nechte se „vyvézt“ za hranice naší domoviny a dost možná i hranice snů. Užijte si s rodinnou jedinečnou atmosféru adventních trhů, nasajte známý odér svařeného vína a skořice. Odměňte děti za pomoc i za trpělivé čekání na Ježíška a kupte si malou drobnost v podobě vánoční ozdoby, perníčku či jmelí.

Úklidová četa

Ruku na srdce, je skutečně nutné převrátit byt či dům vzhůru nohama? Pokud průběžně uklízíte, není nutné se lidově řečeno jednou za rok „strhnout“. Běžné luxování a utírání prachu postačí. Pokud nestihnete umýt do svátků okna, myslíte, že si toho Ježíšek všimne? Večer při nadílce sotva 😊.

Užívejte si tohoto nejkrásnějšího času v roce s rodinou či nejbližšími, které máte rádi. Zapomeňte na shon. Nekupujte hory drahých dárků, soustřeďte se na maličkosti. Vánoční pohádky, společný oběd, návštěva prarodičů, procházka po vyzdobených ulicích. Jistě najdete mnoho podob vánočního veselí.