13 tipů, které změní vaše manželství

Tento článek je vhodný, pokud máte problémy v manželství a chcete to změnit. Je vhodný i pro ty, kteří v manželství ještě nejsou, ale chtějí se poučit, ale také pro ty, kteří mají skvělé manželství a tímto článkem si to jen potvrdí.

Udělejte si čas na vaše manželství

To znamená, že spolu třeba budete každý den snídat. Nebo, že si večer 20 minut popovídáte o tom, co se ten den dělo aj.

Nesrovnávejte

Přestaňte srovnávat vaše manželství s jinými. Srovnávání je zabiják vztahů. A to nejen k manželovi, ale i k vám samým. Přijměte vaše manželství jako jedinečné.

Buďte oporou i pomocí

Manželství občas prochází jistými zkouškami. Snažte se tedy vše řešit, nedělat ukvapené závěry, být tady pro toho druhého, když to zrovna potřebuje a pomozte mu. Vaše manželství bude vzkvétat.

Udělejte si čas sami na sebe

Snažte se být spolu sami alespoň 1 krát týdně. Ať už půjdete do kina, na večeři, budete se válet u televize doma, půjdete na procházku…Je to na vás.

Komunikujte

Vytvořte prostor pro komunikaci s vaší polovičkou. Mluvte spolu o prožitém dni, o tom, co cítíte, co si myslíte…Věřte mi, že je to velmi podstatný bod.

Zažijte nové věci

Cestujte, tančete, hrajte…podnikejte spolu věci, které jste třeba společně ještě nedělali. Začněte chodit na nějaký kurz. Vztah se hned prohloubí.

Někdy se prostě budete štvát

Řekla bych, že v každém vztahu i manželství existují chvíle, kdy vás ten druhý štve. Něco zapomene, nechá po sobě nepořádek…Berte to tak, že nikdo není dokonalý a i vám se to občas děje. Je to normální věc.

Podporujte se

Podporujte se navzájem v tom, co děláte. Budete mít pocit štěstí, radosti a opory. Máte někoho, kdo vám věří v tom, co chcete udělat. A to je hodně důležitá a krásná věc ve vztahu.

Líbání, objímání

Snažte se svou polovičku každý den políbit či obejmout. Alespoň jednou. Při odchodu do práce, při příchodu, jen tak… Když se dva lidé objímají, jejich tlukot srdce splyne v jeden a obě energie se spojí v jednu. Budete mít pocit, že jste si mnohem bližší.

Nekritizujte a neopravujte svého manžela/svou manželku

I já mám sklony opravit svého přítele, když něco řekne špatně. Vím, jaký je to pocit, když opraví on mě. A pokud to uděláte na veřejnosti, je to trapné a ponižující.

Buďte fanouškem

Tento bod souvisí s bodem číslo 8. Pokud budete podporovat svého manžela v tom, co dělá a budete mu fandit. On vám to oplatí. Vaše sny i jeho sny se stanou vašimi společnými sny.

Krize

Pokud se nacházíte ve vážné krizi a nevíte co dál, vzpomeňte si na to, proč jste u oltáře řekla ANO. Jaký byl tehdy? Co jste zažili? Co pro vás udělal? a nebo naopak Co zvoral?…sepište si pro a proti.

Stálá práce

Manželství je nekonečná práce. Pořád na něm musíte pracovat. Musíte ho vylepšovat, udržovat a nevzdávat to při každé překážce, která nastane. Někdy to může být boj, ale stojí za to.