Jak hubnout, když je venku zima?

Hubnutí a shazování kil jde mnohem lépe venku než uvnitř, o tom žádná. Jenže člověk si počasí nevybere. Kromě toho je velkým paradoxem fakt, že většina lidí chce zhubnout právě po vánočních svátcích, kdy je venku sníh, mráz a nejspíš i pořádná sněhová vichřice. Naštěstí lze hubnout i kdekoliv jinde. Kde a jaké cvičení je nejlepší?

Začněte chodit do posilovny

Můžete vsadit své boty na to, že ač bude venku jakkoliv nevlídno, v posilovně bude sucho a příjemně. Žádné bláto a plískanice. Cvičením v posilovně sice ztratíte svobodu v pohybu i velkou míru soukromí, získat však můžete velkou motivaci. Když uvidíte ostatní návštěvníky posilovny, jak na sobě „makají” nedá vám to a také zaberete.

Cvičení v posilovně má řadu výhod. Dostanete se ke strojům, které protáhnou vaše tělo jinak než vaše dosavadní venkovní aktivity. K tomu bude na vaše snažení dohlížet vyškolený trenér, který vám dá konkrétní rady. Třeba rady typu, jak nejlépe zhubnout, jak předejít nepříjemnému natáhnutí svalu, jak upravit jídelníček, aby bylo hubnutí efektivnější a tak dále.

V posilovně potkáte lidi se stejnými zájmy, seznámíte se a můžete cvičit spolu.  Pokud jste single, může být právě posilovna místem, kde potkáte vašeho partnera. Zkrátka a dobře dostanete se do nové komunity lidí i do jiného prostředí, což může být všemi směry velmi výhodné.

Cvičte v pohodlí domova

Když venku prší a je zima, nemusíte vaši fyzickou aktivitu nijak přerušovat. Naopak, cvičení venku hravě proložíte cvičením doma. Doma toho lze zvládnout hodně. Cvičit můžete třeba na domácích posilovacích strojích. K těm nejznámějším patří rotoped, který dokonale nasimuluje jízdu na kole. Velmi oblíbený je stepper, který hezky nahradí svižnou chůzi. Domů si koneckonců můžete pořídit leccos, záleží hlavně na prostoru, který k tomu máte k dispozici.

Ovšem ani v případě, že máte málo místa, nemusíte zoufat. Cvičit můžete posilovací série s využitím vlastní váhy, můžete klikovat, dřepovat, dělat sklapovačky. Dobře vám poslouží běžné vybavení domácnosti, jako je židle, stolička, či schody.

Jaké jsou výhody cvičení doma? Nezmoknete, spálíte kalorie, posílíte tělo, a přitom můžete klidně pohlídat bublající oběd či shlédnout oblíbený seriál.

Když je venku zima a nevlídno, nemusíte zoufat. Kromě cvičení doma a v posilovně můžete navštívit i krytý bazén a dát si do těla tam. Možností je spousta.