Babské rady na nachlazení

Chřipkové období je v plném proudu a vy se snažíte vyhnout nákaze? Často to může být nadlidský úkol. Obzvlášť,  jestli využíváte hromadnou dopravu, chodíte do školy nebo do práce, kde se to bacily jen hemží. Tady je pět babských rad, jak předejít nemoci nebo jí zachytit v zárodku.

  1. Priessnitzův obklad – Jistě velmi známý obklad, který pomůže při bolestech v krku, horečce, suchému kašli. Někdy také při bolestech kloubů a svalů. Příprava je velmi jednoduchá. Na krk přiložíte například studený navlhčený kapesník. Tím se po chvilce stáhnou v cévy. Pak přichází neprodyšná vrstva. Nejčastěji igelitový sáček. Ten poslouží k opětovnému rozšíření cév a prohřátí. Nakonec stačí vše zabalit do suché látky jako je šála nebo utěrka. Díky tomu se stále zvyšuje teplota pod obkladem.
  2. Zázvorový čaj – Zázvor je všemocný. Nejen že pomáhá při nachlazení, navíc podporuje trávení a má i afrodiziační účinky. Na přípravu čaje stačí pouze pár ingrediencí, které snad kromě zázvoru, máte doma všichni. Kořen zázvoru je nutné oloupat a nastrouhat nebo nakrájet. Dále ho zalijete vroucí vodou. Další možností je zázvor povařit. Záleží čistě na vás. Hořkou chuť pak doladíte citrónem a medem. Pijte horké.
  3. Cibule – Spousta lidí neví, že cibule hraje velkou roli v prevenci nemocí. Pokud se podíváte na internet zjistíte, na co všechno se dá využít. Moje babička mi vždycky v zimě a nebo při kašli dávala cibulovou šťávu s cukrem. Není nic jednoduššího. Cibuli nakrájíte na jemno a dáte do mističky. Přidáte cukr nebo med a necháte přes noc pracovat. Do rána vznikne šťáva. Skvělé je, že chutná i malým dětem.
  4. Křen s medem – Tento recept je převážně pro milovníky křenu. V malých dávkách je skvělý jako prevence nastydnutí. Křen oloupejte a nastrouhejte na jemno. Smíchejte se stejným množstvím medu a po lžičkách dávkujte dle potřeby.
  5. Mléko s medem a rumem – Pokud máte problémy s usínáním, tak si určitě dáváte teplé mléko s medem. Ovšem při nemoci je nutné do nápoje přilít ještě trochu rumu. Je to zázračný recept převážně na počáteční příznaky nachlazení. Dvě sklenice před spaním a ráno budete jako nový.