Jak zvětšit svaly na rukách

Silné a svalnaté paže jsou středem pozornosti každého muže, který alespoň někdy navštívil posilovnu. Cesta za jejich dominantními tvary je však velmi zdlouhavá a náročná. V míře jejich růstu hraje navíc výraznou roli genetika, která značně ovlivňuje výsledky.

Biceps je králem?

Pokud je zmíněné tvrzení o pažích pravdivé, pak touha po velkých bicepsech nabývá u můžu ještě větší nevýjimečnosti. Je však velmi důležité vzít v potaz, že triceps, je podstatně větším svalem a podílí se tak na objemu vaší paže mnohem více než právě biceps. Obecně se udává, že dvě třetiny objemu vaší paže tvoří triceps a pouze zbylá třetina připadá na triceps. Pokud tedy chcete mít velké paže, cesta povede možná překvapivě hlavně přes cvičení tricepsů.

Jaké cviky cvičit?

Výhoda cvičení paží spočívá především v tom, že jejich zapojení je aktuální u téměř všech komplexnějších cviků. Bicepsy i tricepsy zatěžujete v posilovně v podstatě neustále. Často se tak můžete setkat i s názorem, že samostatný trénink této partie není vůbec nutný a jistou logiku to určitě dává.

Pokud se však zaměříte na paže separátně, cvičte je ve stejné intenzitě jako jakoukoliv jinou partii. Kombinujte silové cviku typu úzkého benchpressu nebo francouzského tlaku s pumpovacími cviky na kladkách. Přidat můžete také supersérie, tedy více cviků v jedné sérii bez přestávky.

Je možné nabrat svaly jen na rukách?

Přibrat svaly na vybrané partii těla jde jen těžko. Tělo buduje hmotu pouze v případě, kdy je v kalorickém přebytku (pokud přijímáte ze stravy více energie, než vydáváte). Cílení na vybrané partie je tak velmi obtížné. Správným tréninkem nicméně určitě můžete podnítit stimulaci růstu této oblasti.

Nezapomínejte na správný jídelníček a regeneraci

Stejně jako svalový růst jakékoliv jiné partie, je i růst paží ovlivněn nejen tréninkem, ale také správnými stravovacími návyky a regenerací. Pokud chcete dosáhnout výsledků, nesmíte tyto aspekty rozhodně opomíjet. Vyvážená strava a dostatek odpočinku je klíčem k úspěchu.