Kromě potu, dřiny a omezování se ve stravě obnáší hubnutí i obětování nějakého času. Vzhledem k tomu, že řada magazínů o zdravém životním stylu doporučuje cvičit alespoň 40 minut pro správné spalování, je organizace času nevyhnutelná. Ale jak „vmáčknout” cvičení do už tak beznadějně nabitého programu? Jednoduše, pomocí následujících triků.
Prostudujte si váš diář a najděte v něm místo na cvičení
Zatímco zajít do banky i ke kadeřnici zvládnete, stejně jako skočit nakoupit, na hubnutí vám čas v nabitém dni nikdy nezbude. Čím to je? Nejpravděpodobněji tím, že slovíčko posilování se ve vašem diáři neobjevilo. Kdybyste si totiž vyhradili extra čas i na pohyb, nejspíš by to šlo s organizací času mnohem snadněji.
Proto se nebojte při plánování do diáře vyhradit kolonku i na cvičení. Stačí 20-30 minutová pauza.
Cvičte hned ráno, protože večer se vám nebude chtít
Po čase pravidelného cvičení sami zjistíte, že jiné je cvičit, když máte volno a úplně jiné to je v pracovní den. Po dlouhém dni v práci, po večerním nákupu a po splnění domácích povinností, už jen málokdo najde sílu pro posilovací sérii či aerobní aktivitu. Proto v tyto dny zvažte cvičení v ranních hodinách.
Ani do cvičení brzo ráno se vám moc chtít nebude. Má však řadu výhod. Nabije vás energií, protáhne vás a naplno probudí. Když zvládnete cvičení ráno, budete mít celý den skvělý pocit, že to důležité jste už splnili. Budete-li cvičit ráno pravidelně, vytvoříte si režim.
Cvičení si rozkouskujte
Možná přes den nenajdete volnou hodinu pro cvičení. Co když v něm ale máte místo pro 3 x 20 minut? I přesto, že spalovat začnete až po půlhodině aerobní aktivity, u posilování vůbec nevadí, když si ho rozkouskujete. Lepší něco než nic, no ne?
Nebojte se využít pracovní dobu
Kdo říká, že musíte všechno cvičení zvládnout doma? Prozkoumejte terén a zjistěte, zda-li se v těsné blízkosti vaší práce nenachází posilovna. Hodinovou pauzu na oběd můžete strávit tam. Cvičit však můžete i v kanceláři. Jste-li v ní sami, nic vás nemusí omezovat. Vzít si můžete i oblečení na cvičení a přestávku v práci věnovat dřepům a sedům-lehům. Protažení mezi jednotlivými pracovními úkony zlepší vaši koncentraci.
Spojte nutné s užitečným
Ušetřit čas můžete i tím, že spojíte nutné s užitečným. Třeba když si s sebou na chodící pás či na stepper vezmete materiál k naučení pro vaši příští poradu, učivo do školy a tak dále. Koneckonců dřepovat můžete i u vaření oběda.
Zapisujte a vyměřujte čas
Může se zdát, že vaše snažení je rozpolcené. Nějakých 20 či 10 minut se může lehce ztratit. Proto si všechno vaše snažení zapisujte do diáře. Když potom všechny minuty sečtete, vyjde vám po týdnu slušné číslo.
Když si navíc konkrétní sérii zkusíte časově vyměřit zjistíte, že pro její cvičení nepotřebujete hodiny, někdy ani půlhodinu, nýbrž jen minuty.
Hubnout lze i v případě, že na něj nemáte dostatek času. Veškerá snaha se počítá, a proto se zbytečně nestresujte. A co když čas vůbec nemáte? Jednoduše si dejte pohov. Třeba si pro cvičení utrhnete více času zítra.