7 věcí, které vám pomohou přežít podzim a zimu

Podzim je neodvratně tady a těsně v patách ho následuje zima. Období, jejichž synonymem je plískanice, nachlazení, chlad a špatná nálada, mohou být pro někoho ubíjející. Jak se tedy co nejlépe adaptovat a podzim a zimu zdárně přečkat? Máme pro vás 7 věcí, které vám s tím pomohou.

Dostatečně velká a huňatá zimní šála

Při čekání na autobus, během cesty do práce, ve školní lavici… všude tam vám může přijít dostatečně velká a příjemně huňatá šála vhod. Žádnou nemáte? Tak se po nějaké poohlédněte. Na první pohled zanedbatelná maličkost vám může zpříjemnit chladná rána. Ráno venku nemrzněte, naopak se teple oblečte. Kromě šály vsaďte také na čepici i rukavice.

Teploučká deka na doma

Dlouhé zimní večery si u počítače, knihy nebo televize zpříjemněte teplou dekou, na kterou se můžete pokaždé těšit. Vyberte si takovou, která vám bude příjemná na dotek. Pokud pod dekou sedíte ve dvou, postarejte se, aby byla dostatečně velká.

Lahodný čaj

Prohřejte se nejen zvenku, ale také zevnitř. Třeba šálkem lahodného čaje. Pro podzim a zimu si udělejte dostatečné zásoby. Náladu vám zpraví nové příchutě ve vašem čajovém repertoáru. Dohlédněte také na to, abyste měli svůj oblíbený čajový hrneček jak v práci, tak i doma.

Dobrá a chytlavá kniha

Na podzim a v zimě, kdy je naše nálada kvůli špatnému počasí často na bodě mrazu, je zapotřebí si ji neustále zvedat. Čím? Třeba dobrou knihou, která vás chytne a nepustí dřív než u poslední stránky. Co číst? Co třeba během dlouhých večerů vyřešit zapeklitý detektivní případ? Zaměřit se můžete také na váš osobní rozvoj.

Pěna do koupele

Bojovat proti podzimním depresím můžete nejen pod dekou, nýbrž i ve vaně plné horké vody. Pro podzim a zimu doporučujeme pořídit si novou vůni pěny do koupele. Klidně si pořiďte více variant a hýčkejte své smysly podle aktuální nálady. Když doma nemáte vanu, alespoň si zařiďte vstupy do vířivky, kde své tělo příjemně prohřejete. Vhodným způsobem relaxování jsou i masáže.

Začněte se hýbat

Nedostatek sluníčka a vitamínu D si můžete vykompenzovat pohybem a vyplavením endorfinů. Co si zaplatit kurz aerobiku? Nebo se jít pravidelně alespoň na chviličku projít?

Smějte se

Břicho vás může bolet nejen ze cvičení sedů-lehů, nýbrž i z poctivého smíchu. Zasmát se můžete sami sobě a naučit se brát věci s nadhledem. Nasmát se však můžete i u filmových komedií. Zamiřte na ně do kina, ať jste mezi lidmi!