6 maličkostí, na kterých se dá ušetřit

Koruna ke koruně a je milion. Milion možná nikdo z nás neušetří, ale pár tisíc se za několik měsíců ušetřit dá. To vím z vlastní zkušenosti. Pěkné peníze se naspoří i za maličkosti, u kterých byste to nečekali, nebo si myslíte, že to nemá žádný význam. Můžete si tak ušetřit na vysněnou dovolenou nebo si koupit něco, na co byste si jinak nenaspořili.

1. Choďte více pěšky

Nejen, že pomůžete i svému zdraví, ale uděláte něco i pro svou peněženku. Proč se jednu nebo dvě zastávky vozit MHD nebo jet autem? Můžete jít pěšky a peníze, které byste dali za lístky nebo pohonné hmoty si můžete dávat stranou.

2. Šetřete kovové padesátikoruny

Ušetřit se dá i při každém hotovostním nákupu, když vám prodavač vrátí padesátikorunu. Sbíráním padesátikorun se kasička plní rychle a za pár měsíců můžete ušetřit i pár tisíc. Navíc vám udělá radost každý nákup, kde dostanete zpátky padesátikorunu.

3. Napište si nákupní seznam

Známe to všichni. Bloudíte po obchodu a přemýšlíte co vám doma chybí, a mezitím narážíte na spousty věcí, které nepotřebujete. Zkontrolování si domácích zásob před nákupem a sepsáním seznamu předejdete zbytečnému utrácení. Další možností ušetření při nákupu je se před nákupem najíst. Hladový nákup se pro peněženku nevyplácí.

4. Nekupujte tašky

Hromadí se vám doma tašky z nákupů a pořád kupujete další? Nebo všechy jak vyložíte nákup vyhazujete? I když se vám to může zdát jako opravdová hloupost, ve skutečnosti vám to může ušetřit peníze. Nekupujte si při každém nákupu tašky, ale noste si ty, co doma už máte.

5. Kupte si úsporné žárovky nebo sviťte méně

I za světlo se může ušetřit. Nemusíte svítit po celém bytě. Stačí místnost, kde zrovna jste a při odchodu zase zhasínejte. Pokud se do ní znova vrátíte, opět si rozsvítíte. Vyúčtování za elektřinu vás potom potěší.

6. Nekupujte balenou vodu

Ušetřit se dá i na čisté vodě. Místo balené vody si kupte filtr na kohoutek nebo filtrační konvici a máte dobrou čistou vodu z domácího kohoutku. Nákup filtru se vám časem vrátí.

Maličkostí, na kterých se dá ušetřit je opravdu hodně a při troše trpělivosti, se vám povede do teď prázdnou peněženku alespoň o trochu více naplnit.