5 věcí, co vás naučí vztah na dálku

Díky neustále se rozvíjejícím technologiím je vztah na dálku daleko snazší než kdysi. Komunikovat se dá kdykoli a kdekoli v reálném čase. Ale nevýhod se pořád najde víc než dost. Nicméně všechno má svůj rub a líc a ze vztahu na dálku se může člověk mnoho věcí naučit.

Nezevšedníte si

Nevýhoda vztahu na dálku je… no, že je na dálku. Ale má to i jednu (řeklo by se evidentní) výhodu. Nezevšedníte si. Nebo se vás tento proces, který dřív nebo později asi potká každý pár, velmi ale opravdu velmi dlouho nebude týkat. Období zamilovanosti se protáhne… a protáhne…

Důvěra

Jestliže by měla být v normálním vztahu stoprocentní důvěra, ve vztahu na dálku by to mělo být ještě o pár procent navíc. A pokud nechcete přijít o duševní zdraví, tak se budete muset naprosté důvěře naučit a zároveň žít s vědomím, že někdo takovou důvěru investuje do vás. V takovém vztahu pak rozhodně žárlivá scéna nehrozí.

Naučíte se plánovat

Po nějaké době se naučíte plánovat takovým způsobem, že bez problému zvládnete zajistit logistickou podporu armádě. Rozplánovat dovolenou, zajistit si spoje (a kdo častěji využívá hromadnou dopravu, tak ví, že to mnohdy vyžaduje značnou dávku kreativity), udělat si pořádek na stole, aby vám společný čas nic nenarušovalo. Takové schopnosti se hodí a možná je časem ocení i váš šéf.

Určíte si priority

Když už jste spolu, je dobrý time management naprostá nutnost. Takže velmi rychle vyškrtáte činnosti, na kterých prostě nezáleží a které mohou počkat. A hádky? Proč tím ztrácet čas? Nakonec nutně dojdete k tomu, že je pro všechny výhodnější najít kompromis.

Zjistíte, jestli je to ten pravý/ta pravá

Nic si nenalhávejme, vztah na dálku je těžký. Když vás chytne chuť si někam vyrazit, tak to jen tak nejde. Když máte blbou náladu, milovaná osoba vás neobejme. A závidíte každému páru, který potkáte na ulici. To je dost husté síto. A pokud se nakonec rozhodnete, že za to daná osoba stojí, tak to dost pravděpodobně bude velmi zevrubná a upřímná úvaha. Na takovém rozhodnutí se pak celoživotní vztah staví velmi dobře.