5 tipů, jak udělat maturitu a nezbláznit se!

Když se řekne slovo maturita, tak si asi každý student střední školy řekne, že apokalypsa se už blíží. Ne vždy tomu musí tak být, maturita může být a ona i je docela brnkačka. V tomhle článku si ukážeme TOP 5 tipů, jak maturitu zvládnout bez zbytečných nervů. 

1)   Příprava být musí (Aspoň trochu)

První bod je ze všech bodů asi nejdůležitější. Závisí totiž hodně na studentu samotném, jelikož každý student je jiný a každý má ke studiu jiný přístup. Maturita je věc komplexní, takže příprava být musí. S přípravou na maturitu je nejlíp začít už na začátku čtvrtého ročníku a to tím způsobem, že budete dávat maximální pozor v hodinách. Čtvrtý ročník je ročník, kde se učivo opakuje a učitelé všechny důležité věci říkají už v hodinách.

2)   Pokud nestíháte, využijte volno

Jako každý jiný rok, tak i tenhle jsou různé prázdniny a volna. Byla by škoda nevyužít například Vánočních prázdnin. Je to i skvělý způsob, jak nastartovat přípravu na maturitu. Ale všeho s mírou, důležité je to moc nehrotit a připravovat se jen tehdy, pokud člověk sám chce.

3)   Buďte v klidu

Ano, říká se to lehce, ale opravdu je lepší, když se nebudete zbytečně stresovat a budete si i užívat společenského života. S nervozitou Vám mohou pomoci i učitelé. Nebojte si od nich vyžádat osnovy maturitních otázek, pokud s nimi vycházíte dobře, tak by to neměl být žádný problém a určitě Vám to pomůže. A pokud se Vám nebude chtít do zpracování otázek, tak si je prostě a jednoduše můžete zakoupit od minulých maturantů ze stejného oboru. Do odborných předmětů bývají otázky, většinou stejné, takže se nemusíte bát, že by se změnily

4)   Svaťák

Svatý týden, většinou je to týden před první maturitní zkouškou. Znám hodně lidí, kteří si nechali učení právě, až na tenhle svatý týden. Tohle je ta největší blbost, kterou může student udělat. Studenti, kteří si učení k maturitě nechají, až na svaťák, tak ten týden popisují jako cesta do pekla a zpět. Víceméně je to šílenost a ti lidi, co pak maturitu třeba dají, tak ji dají s pořádnou dávkou štěstí. Svatý týden by měl pouze sloužit k zopakování učiva, ale to snad dobře víte.

5)   Buďte v kontaktu se spolužáky

Pokud víte, že budete mít šílené nervy, tak jednoduše napište některým spolužákům a prostě se o tom pobavte. V některých případech se Vám může hodně ulevit.

Někdy je potřeba brát i vážnější věci s nadhledem, pokud si budete věřit, řeknete si, že to dáte, tak to dáte. Nakonec budete na maturitu jen nostalgicky vzpomínat a říkat si, jak to bylo jednoduché.