Brusinky ví, jak posílit imunitu

A nejen to! Brusinky jsou chutné, léta oblíbené v boji i prevenci s nepříjemnými potížemi s močovými cestami, ale pro naše tělo toho umí udělat ještě mnohem víc! A nejen teď na podzim, kdy se čas nachlazení, chřipek a angín pomalu rozjíždí na plné čáře.

Brusinky nejen jako skvělý antioxidant

Cenné antioxidanty v dnešní době naše tělo skutečně potřebuje. Brusinky obsahují velké množství velmi důležitých antioxidantů skupiny polyfenolů, kterým je odborníky přisuzována schopnost snižovat riziko rakoviny a u mužů udržet ve skvělé kondici prostatu. Brusinky obsahují velké množství vitamínů, minerálů a rostlinných flavonoidů. Díky svým cenným látkám tak brusinky umí eliminovat bakterie, které bez zásahu umí napáchat nepěkné škody v dutině ústní. Brusinky jsou tak skvělým bojovníkem nejen proti bolestem v krku, ale také dobrým pomocníkem po zdravý chrup.

Zažívání a imunita, které šlape jako hodinky

Ano, brusinky umí vyladit i vaše zažívání. A to díky vysokému obsahu vlákniny, která se nemalou měrou podílí na dobrém trávení, dobrém fungování střev i vyprazdňování. Díky vláknině vaše tělo ohlídá správnou hladinu cukru v krvi a o tom, že díky konzumaci brusinek můžete i zhubnout, uslyšíte jistě také velmi rádi. Imunita teď na podzim dostává pořádně zabrat a přitom stačí tak málo. Zařaďte do svého jídelníčku pravidelné pojídání brusinek a máte vystaráno. Díky vysokému obsahu vitamínu C bude váš imunitní systém šlapat na plné obrátky a obloukem se vám tak vyhnou mnohé neduhy. A zlepší se vám navíc kvalita pleti, vlasů i síla kostí!

A nezapomeňte – brusinky si nemusíte dopřávat pouze v sušené podobě! Skvěle je můžete využít i k přípravě čaje, džusu, dezertu i skvostné brusinkové omáčky.