Proč je dobré odložit telefon?

Žijeme v době, kdy každý vlastní telefon a koukáním do něj trávíme většinu svého času. Koukáme do něj doma, ve škole, v práci, při cestování, nebo když jsme někde s přáteli. Je to velká škoda, protože takhle všichni přicházíme o všechny krásné momenty a zážitky. Když jdete například na koncert, všichni si ho natáčí a fotí, ale málo kdo si opravdu vychutnává celou atmosféru.

Proto je dobré občas ten telefon odložit a užívat si jenom přítomný okamžik. Zde vám přinášíme několik důvodů, proč je to dobré.

Budete mít více času

Určitě každý z nás zná ten pocit, že čas neuvěřitelně rychle letí a nic se nestíhá. Řeknete si, že jenom na chvilku mrknete, co je nového na sociálních sítích, ale strávíte tam několik hodin a ani si to neuvědomíte. Všichni si poté nadáváme, že jsme zase nic nestihli. Přitom by stačilo, nekoukat na nové příspěvky na sociálních sítích a času by bylo mnohem více.

Méně stresu

Kdo nezná to, že měl někdy potřebu se vyrovnat všem těm dokonalým lidem, které vidíme na sociálních sítích? Všichni sdílejí svoje rádoby dokonalé životy a vy se najednou cítíte, že jste méněcenní, protože dokonalý nejste. Jenomže, nikdo není dokonalý. A v momentě, kdy přestanete sledovat, jak se všichni snaží být úžasní, uvidíte, že všichni mají chyby stejně jako vy.

Všimnete si krásných malých detailů

Myslíte si, že cesta autobusem do školy nebo procházka po městě nemůže přinést nic krásného nebo zajímavého? Ani nevíte, jak se pletete, ale to nepoznáte, když budete koukat do telefonu. I když to zní jako klišé z motivační knihy, uvidíte, že lidi k sobě ještě umí být hodní a mají se rádi.

Budete šťastnější

Je zajímavé, že taková malá věc, jako odložit telefon, vám může pomoci k většímu štěstí. Ale je to tak. Život je krásný, když ho prožíváte naplno. Zkuste si více užívat skutečného života než toho virtuálního.