Jak efektivně zhubnout a už nepřibrat

Mnoho lidí již zkusilo různé „efektivní“ diety a „zaručeně fungující“ přípravky na hubnutí, které možná na chvíli pomohly, ale kila šla po čase zpět nahoru. Pak se do povědomí veřejnosti dostala informace o pravidelné stravě a pitném režimu, ovšem ani tohle samotné nemůže dlouhodobě fungovat.

Níže se dozvíte – pro některé možná šokující – pravdu o zaručeném hubnutí a životě ve zdraví. Jde o metodu, která je založená na vlastních zkušenostech a kterou se alespoň do jisté míry může řídit úplně každý.

Prozradíme Vám několik důležitých pravidel, bez kterých se zdravý životní styl prostě neobejde.

Pravidlo č. 1: Jezte pravidelně

Je úplně jedno, jestli jíte 6x nebo 4x denně. Důležité je dodat tělu v ten správný čas tu správnou porci živin a energie. Čím častěji chcete jíst, tím menší by měly být porce. Ale pozor: nesmíte hladovět! Tělo bude mít potřebu si energii z následujícího jídla uchovat v podobě tuků, protože bude očekávat další hlad. Proto je vhodné jíst každý den ve stejnou hodinu. Tělo tak bude bezpečně vědět, za jak dlouho ho čeká další jídlo a nebude se obávat „období hladu“.

Pravidlo č. 2: Hlad je převlečená žízeň

Pokud přeci jen mezi jídly míváte hlad a porce ani jejich počet už nejde zvýšit (nebo nechcete), pak jistě málo pijete, nebo pijete nevhodné nápoje.

Zapamatujte si: žádná káva, Kofola, Coca-Cola, Energy drinky, slazené limonády, falešné „džusy“, alkoholické, přeslazované a perlivé nápoje. Prostě se je odnaučte pít, nic z toho není zdravé a dlouhodobé požívání těchto nápojů Vám může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Je dobré dát si ráno šálek zeleného čaje bez cukru, po čase si jeho chuť dost možná i oblíbíte a během dne stačí obyčejná kohoutková voda. A jaké množství? Všeho moc škodí, na internetu je spousta článků o tom, kolik tekutin by se mělo denně vypít. Obvykle se to pohybuje přibližně okolo 3 l za den.

Pravidlo č. 3: Pohyb, pohyb a zase pohyb

Tak to jste tu určitě najít nechtěli. Bohužel se bez pohybu zdravý životní styl neobejde. Vhodné je dát si ráno výše zmíněný čaj, nasnídat se a jít na hodinovou procházku rychlochůzí. Velmi vhodné je opatřit si do svého chytrého telefonu nějakou aplikaci, která bude Váše výkony počítat za Vás, například aplikace pro chytré telefony EPP od ČEZu, která po nastavení druhu pohybu počítá Vaše spálené kalorie, rychlost, čas a vzdálenost, díky tomu můžete sledovat své výkony. Během hodiny je optimální ujít cca 5 km, ale je to individuální. Jděte, jako kdybyste někam opravdu spěchali.

Pravidlo č. 4: Musíte vytrvat!

Při poctivém dodržování jídelníčku a každodenním pohybu byste již po týdnu měli vidět drobné výsledky na váze. Tyto výsledky by Vás měly motivovat a postupně si musíte sami přidávat pohyb, dodržovat zdravý jídelníček a dbát na pitný režim.