Pět rad pro dokonalé křivky

Získat dokonalou postavu a pyšně se projít po pláži bez nutnosti zahalování nejrůznějšími šátky, je snadnější, než se zdá. Hubnutí může být příjemný proces a s dodržováním jednoduchých pravidel jej zvládnete i vy.

Konec výmluvám, začněte s hubnutím

Myslíte si, že nemůžete zhubnout, protože nemáte dost času. Myslíte si, že nemůžete zhubnout, protože nemáte dost peněz na nejrůznější kosmetické procedury a permanentky do fitness center. Omyl! Shodit přebytečné kilogramy může každý z nás. Každý má možnost drobných úprav svého denního režimu. Přestože máme náročné zaměstnání, přestože nemáme možnost trávit třikrát týdně čas v posilovně, a přestože se musíme starat o děti, domácnost, rodinu. Všechny uvedené skutečnosti jsou sice drobnou překážkou, ale neznamenají, že není způsob, jak dosáhnout úbytku na váze.

První rada: Nehledejte výmluvy, hledejte řešení.

I malá změna přinese zajímavý výsledek

V rychlém pracovním tempu a celé řadě domácích starostí a povinností, zapomínáme na důležitou podmínku k úbytku hmotnosti. Na pravidelné stravování. Snídani vynecháme zcela, ke svačině si vezmeme čokoládovou tyčinku, přes oběd máme naplánovány pracovní schůzky a po pracovní době nákup, úklid a čas strávený s dětmi. Až ve večerních hodinách si najdeme čas na usednutí k jídelnímu stolu. Je jistě složité zvyknout si hned zpočátku na pět jídel ve stejnou dobu, proto začněte se snídaní. Ta vám jistě nezabere více než patnáct minut, přitom díky ní nebudete mít potřebu sladkostí a nebudete se cítit tak rychle unaveni.

Rada druhá: Snídejte a stravujte se pravidelně.

Pohoda při jídle je důležitá

K jídlu si vždy sedněte a věnujte se pouze jemu. Odložte telefon a přestaňte sledovat televizi. Stejné pravidlo platí i pro večeři. Sledování filmů si nechte až po posledním soustu. Po několika dnech, až pro vás nebude problémem dodržování času pro snídani a večeři, přidejte obě svačiny a pracovní schůzky plánujte tak, abyste vždy měli alespoň půl hodinu volno na klidný oběd. Co je třeba skutečně z jídelníčku vyřadit, jsou sladkosti, a to včetně slazených nápojů. Místo nich sáhněte po ovoci a neperlivé vodě.

Rada třetí: Pět jídel denně v klidném prostředí.

Jak se skamarádit s pohybem

V prvních týdnech se nepouštějte do žádné nové a náročné sportovní aktivity a začněte s prostou chůzí. Trochu rychlejší tempo, avšak nejpřirozenější pohyb způsobí, že vás kilogramy začnou rychle opouštět. Cesta na nákup i cesta do práce může proběhnout pěšky, a když ne celá, tak jistě alespoň její část. Místo výtahu odbočte na schodiště a třeba si přidejte i dvě tři patra tam a zpět. Jedná se vždy o pár minut během dne, a přesto zaznamenáte brzy první výsledky. Skvělým trikem je i chůze pokaždé, když telefonujete. Po dvou až třech týdnech těchto drobných změn můžete přidat dvakrát týdně rychlejší procházku a později třeba jízdu na kole, nebo plavání.

Rada čtvrtá: Přidejte chůzi.

Správná motivace je krok k úspěchu

Co vás dříve odradilo od dodržování dietních režimů? To, že nebyly brzy viditelné výsledky. Můžete sáhnout po celé řadě moderních preparátů a přípravků, které vám pomohou v prvních týdnech. Uvidíte, jak vás kilogramy opouštějí, a to vám dá energii pro pokračování v programu. Pomocníkem při dodržování režimů jsou i pravidelně pořizované fotografie na kterých uvidíte změny. Dobrou metodou je i zapisování údajů o váze, ale i centimetrech v pase, přes boky a přes stehna. Krásnou postavu už máte na dosah.

Rada pátá: Pracujte na osobní motivaci.