Nejlepší letní brigády pro studenty

Letní prázdniny se pomalu a jistě blíží a spousta studentů shání brigády, aby si mohli přivydělat na další školní rok. Studenti vysokých škol jsou na rozdíl od studentů středních škol lehce ve výhodě, jelikož jim semestr končí mnohdy dříve než na začátku července a prázdniny mívají obvykle déle. Často se však dají najít brigády pouze na letní prázdniny.

Nejlepší je zařizovat si letní brigádu několik měsíců dopředu. Pokud chcete do ciziny, nezbývá vám nic jiného. Ne každý však má takovou možnost, ať už z důvodu, že na zařizování brigády dříve nemyslel nebo žádnou nenašel. Mám pro vás pár tipů na brigády, které mnohdy seženete ještě teď.

Vedoucí na letním táboře

Vedoucí na letním táboře se shání velmi často, obvykle i během letních prázdnin, protože se může stát, že nějaký vedoucí vypadne či onemocní. Tato brigáda je dost psychicky náročná, protože se pracuje s dětmi a často stojí na vedoucích velká zodpovědnost. Finanční odměna také nebývá moc vysoká, protože si tábory velmi často nemohou dovolit zaplatit více peněz.

Je to však super možnost, jak si užít prázdniny a u toho vydělat nějaké menší peníze. Vedoucí mají často možnost účastnit se táborových her a aktivit a užít si tak mnoho zábavy. Také je to práce, která probíhá venku a v přírodě. Další výhodou je ta, že na táborech bývají zaměstnáváni i studenti mladší 18. let. Buď jako pomocníci v kuchyni, pracovníci úklidu nebo praktikanti, kteří jsou pravou rukou vedoucích.

Brigáda v kempu

Letní sezóna je tou pravou sezónou pro kempy. A že je těch kempů v republice mnoho. Kempy shánějí brigádníky na různých pozicích. Ať už na úklid, pomoc v kuchyni, prodej občerstvení nebo jako obsluhu v restauracích. Často vezmou i kamarády a velmi často mívají brigádníci proplacené ubytování a stravu. V kempu se dá vydělat docela dost peněz, a navíc můžete využít volné dny pro poznávání nových míst. Zkuste oslovit kemp ve vašem okolí.

Brigáda na letních festivalech 

Nabídky na brigádu na letních festivalech se nejvíce objevují na sociálních sítích. Kluci se můžou uplatnit jako security nebo jako pomocníci při stavění a bourání stage a dalších věcí, které jsou festivalovou součástí. Holky jsou naopak sháněny jako hostesky, ať už pro propagaci různých produktů nebo pomoc při organizování akce.

Samozřejmě i na letních festivalech probíhá prodej občerstvení. Proto se můžete přihlásit i na tuto pozici. Možností je mnoho.

Brigáda na koupališti či v aquaparku

Pokud máte kurzy, můžete se uplatnit jako plavčík nebo zdravotník. Pokud ne, můžete prodávat vstupenky nebo občerstvení. Práce na koupališti je však velmi oblíbená, proto neváhejte a zkuste se zeptat na tom nejbližším, jestli ještě neshánějí brigádníky. Mnohé aquaparky také nabírají obsluhu v restauraci, protože letní sezóna je vždy vytíženější než ta zimní.

Brigáda na poli / chmel

Kdysi velmi oblíbená, dnes už méně. Je to brigáda náročná, mnohdy finančně nedoceněná, mnoho lidí na ní však nedá dopustit. Pokud se však nebojíte práce, určitě se nebojte na takovou brigádu přihlásit. Je možné, že potkáte skvělou partu kamarádů a brigádu si společně užijete.

Točení zmrzliny

A nakonec letní klasika – točení zmrzliny. Touto brigádou si určitě prošlo mnoho z vás. Výhodou je, že zmrzlina se prodává téměř ve všech koutech naší republiky, protože můžete sehnat brigádu blízko u vašeho domova, bez zbytečného vstávání a dojíždění. Peníze jsou slušné, mnohdy však člověku nemusí sednout celodenní sezení na sluníčku.

Samozřejmě se dají sehnat i brigády, které nejsou typicky sezónní, jako je práce za pásem, prodej v obchodě nebo listovní doručovatel. Je však třeba kolem sebe pořádně dívat a nebát se práce.