Jarní úklid s Feng Shui

Zima sice udeřila v celé své síle a kráse, ale zanedlouho nám bude jaro klepat na dveře. A s jarem jsou spojeny i jarní úklidy. Zkuste se zamyslet nad minulým rokem. Jaký byl? Dařilo se vám v práci nebo jste prožili nepříjemný rozchod? Je na čase přehodnotit, reorganizovat a očistit váš dům či byt od špatné energie. Poradíme vám pár tipů pro příliv pozitivní energie do vašeho bydlení.

Vstupní dveře jsou bránou energie

Nejdůležitějším bodem je hlavní vchod s předsíní. Pokud vám vržou dveře, když otevíráte návštěvě nebo jdete domů, namažte je. To udělejte i s ostatními dveřmi v domě. Předsíň by měla být uklizená, pokud možno uložte vaše kabáty z věšáku do šatny, vytvořte co nejvíce volného prostoru a obklopte se při vstupu rodinnými fotografiemi na zdech. Pozitivní energie potřebuje mít prostor pro její tok, pokud budete mít předsíň zaskládanou, vznikne zmatek, pozitivní i negativní energie se smísí.

Přitáhněte si bohatství

Voda ve Feng Shui představuje bohatství. Podle principů Feng Shui je vhodné umístit v domě nějaký vodní prvek, například fontána je tím dokonalým prvkem. A kam ji umístit? Blízko vstupu do vašeho domu. Můžete ji umístit uvnitř nebo i venku, ale nejdůležitější je, aby voda proudila do středu vašeho domova, aby mělo bohatství příležitost vplout do vašeho života.

Pryč s prachem

Podívejte se, jak vypadá vaše kuchyňská linka, zejména horní skříňky. Pokud vedou až ke stropu a nenachází se tam prostor, výborně. Ale pokud jsou umístěny tak, kde ten prostor je, tak tím dáváte prostor prachu, který se na ně usazuje a povzbuzuje mrtvou energii. Tu můžete rozbít tím, že na horní skříňky postavíte pár živých rostlin. Ale pozor – Feng Shui dává přednost rostlinám se zaoblenými listy, ne špičatými.

A zase to bohatství

Pokud jde o Feng Shui, tak mnoho lidí se stará právě o koupelnu. Proč? Myšlenka spočívá v tom, že v koupelně voda uniká z domova. Vzhledem k tomu, že voda souvisí s bohatstvím, nechceme, aby byly naše peníze vyplaveny. Proto by měla být toaleta – sedák od toalety neustále zavřená a to samé platí i pro dveře koupelny.

Ložnice kvete láskou

Postavení postele v ložnici je velmi důležité, protože správné umístění udržuje feng shui lásky a uzdravení. Postel by měla být tam, kde se nachází tzv. velící pozice. Silná opěrná zeď za postelí je velmi důležitá pro její správné umístění. Právě ta vytváří silnou, ochrannou energii kolem postele, dává jí větší sílu a schopnost vytvářet (a udržovat) dobrou energii. Nedávejte postel pod okno, vaše energie utíká oknem ven. Taky záleží na výšce postele, povrch matrace by vám měl zasahovat do půlky stehen. Pozitivní tok energie pomáhá udržet i to, když každá osoba spící v posteli, může nerušeně vylézt – nedávejte postel jednou stranou ke zdi, vždy pouze čelem ke zdi. A nezapomínejte na noční stolky, měly by být uklizené a čisté.

V neposlední řadě proveďte celkový úklid vašeho domu. Zbavte se všech nepotřebných věcí, rozbité věci mají kolem sebe špatnou energii – vyhoďte je. Umělé květiny nahraďte živými, větrejte – tím dáte průchod nové energii, zapalte svíčky na očistu prostoru, pořiďte si zvonkohru – tleskání, cinkání, bubnování – to vše prostor očišťuje.

Jakmile si uspořádáte domov, poperte se i s resty z minulosti. Uvidíte, jak vám to půjde od ruky. Říká se, že pokud žijeme ve zmatku a nepořádku, tak ten nepořádek máme i v sobě. Začněte pomalu, od malých věcí až po ty velké. Ať už uděláte cokoliv, měli byste se ve vašem domě cítit dobře.