Jaká města navštívit v Krkonoších

Chystáte se do Krkonoš, ale nevíte, jaká města stojí za návštěvu? Pro všechny turisty i cestovatelé přinášíme seznam míst a měst, které stojí za to navštívit. Ať už za turistikou, kulturou nebo dalšími důvody.

Harrachov

Prvním městem, které rozhodně stojí za váš čas, je Harrachov.

V Harrachově najdete nejen spoustu možností ubytování, od apartmánů přes luxusní hotely, ale také vám město nabídne nespočet možností v dalších sférách. Harrachov ukrývá spoustu výborných restaurací a kaváren, ale také zde najdete obchody s kvalitními značkami oblečení a sportovního vybavení.

V letních měsících můžete využít půjčovnu kol, v zimních měsících naopak vyžít místní sjezdovky. Také pro turisty může být Harrachov zajímavým místem. Vedou zde stezky a túry přes vrcholky Krkonoš.

Dominantou Harrachova jsou poté Mumlavské vodopády, na které si také vyhraďte čas až sem pojedete.

Pec pod Sněžkou

V Peci pod Sněžkou najdete také spoustu ubytovacích možností, restaurací, barů a kaváren. Kromě toho je zde také lanovka vedoucí přímo na Sněžku.

Pokud nechcete absolvovat výšlap na vrchol Sněžky, můžete se svézt lanovkou a ulehčit si tak celý výlet. V Peci je mimo jiné také spoustu sjezdovek, a tak si na své přijdou také lyžaři a snowboardisti.

Špindlerův mlýn

Špindlerův mlýn je považován za jedno z luxusnějších měst a každoročně ho navštěvují celebrity, ale také „obyčejní lidé“.

Najdete zde luxusní hotely, ale také levnější ubytování. Město je jedno z nejkrásnějších, kdy je jeho dominantou bílý most, který určitě znáte z fotografií.

Občerstvit se zde můžete hned v několika restauracích, najdete zde od mexické restaurace po vietnamskou, ale také můžete využít tradiční kuchyně. Ve Špindlerově mlýně to žije také večer díky místním barům.

V zimním období tu opět můžete využít hned několik sjezdovek a lanovek a v teplých měsících si můžete ze Špindlerova mlýna naplánovat túry po okolí.