Jak si užít dovolenou a nepřibrat

Vydali jste se na dovolenou, ale máte strach, že se vrátíte o několik kilogramů těžší? V dnešním článku vám představíme pár tipů, jak se stravovat a hýbat na dovolené a přijet tak, jak jste odjeli.

Pohyb a aktivní dovolená

Na dovolené nemusíte nutně navštěvovat dennodenně posilovnu a věnovat čas běhání.

Dovolenou můžete pojmout jako odpočinek od posilovny a silových tréninků a nahradit je jinými aktivitami. Vaše tělo jistě uvítá odpočinek a dostatečně zregeneruje a za týden či dva svalovou hmotu neztratíte.

Pohyb je však důležitý. Na dovolené v zimě ho nahradí snowboard, lyže nebo běžky, na letních dovolených plážové hry, turistika nebo chůze.

Chůze je nejpřirozenějším pohybem, proto si nastavte na dovolené různé cíle a choďte. Nejen, že uděláte něco pro své zdraví, ale také toho spoustu uvidíte.

80 ku 20

Dovolená neznamená zapomenout na své zdravé stravovací návyky, ale ani to neznamená nemoc si dát něco, co k dané zemi patří.

Proto radíme se držet pravidla 80 ku 20. 80 % vašeho jídelníčku by měly tvořit kvalitní, nezpracované potraviny, které zapadají do vašich cílů. Zbylých 20 % si můžete dopřát to, na co máte chuť.

V praxi to znamená, že můžete snídani s obědem dodržet ve zdravém duchu a na večeři si dopřát něco z místní kuchyně.

Nezapomínejte na zeleninu a pravidelně jezte

Nezapomeňte také na dostatek zeleniny. Díky zelenině budete pociťovat menší hlad, více vás nasytí a také dodáte tělu potřebné živiny.

Pokud budete navíc pravidelně jíst, omezíte možnost hladu a sáhnutí po něčem, co zrovna uvidíte.

Pitný režim

Alkohol a sklenička vína k dovolené patří, ale mějte na paměti – všeho s mírou. Dopřejte si jednu skleničku ně