Jak si najít brigádu při studiu

Pokud patříte mezi studenty středních nebo vysokých škol a nemáte v současnosti žádné pracovní vytížení, jistě intenzivně hledáte brigády ze zdrojů nejrůznějších podob. Práce při studiu vám umožní získat nejen lukrativní finanční ohodnocení, ale také cenné zkušenosti, užitné v průběhu vaše dalšího profesního života. V následujícím článku se podíváme na několik tipů, jak najít brigádu ke studiu.

Zeptejte se známých

Prvním krokem, ke získání lukrativní pracovní nabídky, je u mladých studentů doporučení ze strany známých. Pokud doposud nemáte žádné pracovní zkušenosti, bude pro vás nejlepší hledat práci, ve které vás doporučí váš kamarád nebo rodiče. Poptejte se proto svých blízkých, zda nemají tipy na brigády a pokuste si domluvit schůzky k pohovorům.

Využijte nabídek ze strany školy

Střední i vysoké školy velmi často spolupracují s firmami, které z jejich řad nabírají brigádníky. Díky tomu si můžete přivydělat při studiu slušné peníze a zároveň začínat budovat své pracovní portfolio, což je velmi žádoucí pro váš životopis. Praxe realizovaná během studia vám přinese požadované finanční výdělky, ale i pracovní zkušenosti, které budou ve vašem následném profesním životě k nezaplacení.

Nebojte se agentur

Dnešní pracovní trh je u brigád a částečných úvazů charakteristický širokou nabídkou pracovních pozic ze strany personálních agentur. Jejich působení se může zdát na první pohled nedůvěryhodné, ale pokud vyberete ověřenou variantu, dostane se vám možnosti zajímavého výdělku bez nutnosti zavázání se dlouhodobou smlouvou u jednoho zaměstnavatele. Tato varianta bývá pro mnoho studentů ideální volbou.

Pracujte v zahraničí

Dnešní doba umožňuje lidem bez závazků velmi široké možnosti. Díky jednotnému trhu evropské unie můžete vydělávat peníze kdekoliv v rámci kontinentu a přijít si tak například během letních prázdnin k velmi zajímavým výdělkům, které vás mohou zajistit i na celý zbytek roku. Během cest do zahraničí navíc kromě finančních výdělků získáte i velmi cenné životní zkušenosti.

Bavte se a zároveň učte novým věcem

Vždy si hledejte práci, která vás baví a je pro vás přínosná z pohledu možnosti získání nových zkušeností. Nesnažte se najít v brigádě pouze příjem peněz, ale spíše možnost, která rozšíří vaše obzory a zlepší v dlouhodobém horizontu vaše vědomosti, znalosti a schopnosti.