Jak na přírodní bělení zubů

Krásný bílý úsměv je snem snad většiny lidí. Zuby si samozřejmě lze nechat vybělit od odborníků, překážkou pro vás ale může být vysoká cena takové procedury. I v domácích podmínkách se však dá úsměv vybělit! Nebavíme se jen o speciálních zubních pastách či bělících páskách, kterých existuje na trhu celá řada. K bělení lze užít i přírodní produkty. Které to jsou? Pojďme se na ně společně podívat!

Jak na přírodní bělení zubů

Pokud se nechystáte investovat do bělících produktů na zuby a raději na bělení půjdete přírodní cestou, jste na správné adrese. Důležité je říct, že bělení zubů nemusí být jen nutně o využívání určitých produktů, ale také o vyvarování se některých potravinám, nápojům a dalším neřestem. Chcete-li i vy mít krásný bílý úsměv, počítejte s vynaložením nějakého toho úsilí. Zázraky se přes noc většinou opravdu nedějí.

Čemu se vyhnout

Existují určité potraviny a nápoje, které způsobují tmavé zabarvení zubů. Chcete-li se tedy alespoň z části zbavit zažloutlého zbarvení zubů, rozhodně se vyvarujte pití kávy, černého čaje, červeného vína či kyselých džusů. Ani konzumace čokolády či borůvek neprospívá běloskvoucímu se úsměvu. Minimálně se pokuste konzumaci těchto potravin a nápojů omezit. Velmi negativně působí též cigarety, které ani celkové vašemu tělu příliš neprospívají.

Zelenina a ovoce

Na druhé straně ale stojí i potraviny, které se naopak konzumovat vyplatí. Patří mezi ně například jablka, hrušky, mrkev, celer, špenát, okurka či květák. Velmi dobře na zuby také působí jahody.  Možná vám zuby nevybělí úplně do běla, ale s tímto nešvarem má pomůžou. Tyto potraviny totiž působí antibakteriálně a fungují jako přirozené čističe zubů. Pravděpodobně jste už někdy slyšeli o bělení zubů pomocí citrónu. Na tuto bělící techniku však raději zapomeňte. Citrón totiž obsahuje kyseliny, které poškozují zubní sklovinu. Zuby tedy opticky vybělí, ale v porovnání s riziky to za to rozhodně nestojí.

Kokosový olej

V poslední době velmi oblíbená a vskutku multifunkční potravina. Věděli jste ale, že může mít i bělící účinky? Údajně i působí jako bojovník proti zánětům v oblasti dásní a má dezinfekční účinky. Pokud doma ještě kokosový olej nemáte, neváhejte ho pořídit. Rozhodně ho doma využijete, ať už při vaření, péči o pleť či zuby.

Kurkuma

Možná to zní divně, ale toto sytě žluté koření má opravdu bělící účinky. Taktéž zuby chrání před záněty a kazy, také před ústupem dásní. Kurkumu pro bělení zubů zkombinujte s obyčejnou vodou, zvolit můžete také variantu s již zmíněným kokosovým olejem. Je to jen na vás, která kombinace vám bude vyhovovat lépe.