Jak na pěknou a zdravou pleť

Pokud si kupujete drahé a zaručeně osvědčené kosmetické produkty na pleť a nevidíte žádnou velkou změnu, zkuste si namíchat vlastní léčivé elixíry přímo z produktů matky přírody. Je to snadné a nebude to drahé. Už naše babičky věděly, co je možné použít na oživení naší pleti.

Každá z nás si sama doma může namíchat masku, která její pleť hydratuje, zregeneruje nebo osvěží. Stačí najít správné bylinky na zahrádce nebo na louce. Vlastnoručně vyrobené přípravky obsahují nesrovnatelně větší množství léčivých bylinných složek než ty, které si zakoupíme v běžné drogerii. Výhodou je jejich složení bez chemických konzervačních látek, umělých barviv a různých aromat.

Heřmánkový obklad na obličej

Vezměte 2 hrsti sušeného heřmánku a zalijte je půl litrem vroucí vody. Přikryté nechte 15 minut louhovat. Do teplého, zcezeného čaje namáčíme bavlněnou nebo plátěnou látku, kterou přikládáme na vyčištěnou pokožku. Necháme působit asi 20 minut. Pak ubrousek vyždímáme, namočíme jej do studené vody a přiložíme na 5 minut na obličej. Obklad působí antibakteriálně, hojí rány, brzdí záněty, mírní akné a je vhodný i pro zklidnění spálené pokožky.

Šalvějově-heřmánková pleťová voda

Vezměte 1 čajovou lžičku heřmánku, 1 lžičku šalvěje lékařské, zalijte trochou vařící vody a nechte 15 minut odstát. Sceďte a nechte vychladnout. Pak tuto vodu dobře promíchejte s 20 ml lihu zakoupeného v lékárně. Pleťová voda má protizánětlivé účinky, důkladně vyčistí a oživí vaši pokožku.

Bylinky vhodné na pleť

Můžete použít bylinky jako jsou bezinky, řepík, máta, petržel, ale i listy jahodníku. Při aplikaci si vždy nezapomínejte předem důkladně vyčistit pleť, případně se i před tím napařte nad horkými bylinkami pro otevření pórů. Nepřekračujte doporučenou dobu aplikace. Po důkladné umytí si pleť vždy hydratujte vaším oblíbeným, hydratačním pleťovým krémem. Dodáte svěžest a jas vaší pokožce.