Do nového roku s novou energií

Začínejte nový rok se změnou. Dejte si novoroční předsevzetí, jenom to tento rok zkuste trochu jinak. Ne jenom začít cvičit nebo držet dietu ale dejte si předsevzetí, které skutečně dodržíte, dejte si za úkol cítit se líp!

Cítíte se každý den unavená jenom, co vstanete? Ráno nic nestíháte, ranní kávu si kupujete ve stánku v metru a snídani ignorujete? Celý den jste bez energie a na cvičení nemáte čas? Zkuste pár malých změn ohledně svého života a možno pak přijdou na řadu i ti větší.

Snídejte!

Vím, že si myslíte, že Vám ten kelímek kávy ze stánku stačí nebo třeba tyčinka z trafiky ale opak je pravdou. Víte, snídaně sama o sobě je pro člověka velmi důležitá a dodává nám energii na celý den. Proto by Váš start do nového dne měl tak vypadat.

Začínejte den v pohodě se zdravým a vydatným jídlem. Když nemáte čas smažit vejce, stačí, když si rozmícháte bílý jogurt s ovocem, s chia semínky nebo s cereáliemi a celé to obohatit medem. Vyzkoušejte si taky pro změnu kávu připravit doma do ne jednorázového hrnku. Možno zjistíte, že tak chutí líp.

Relax

Shon hned od rána? Budík odložíte 3x a pak nemáte čas ani na to najít stejný pár ponožek? Místo toho si budík nastavte aspoň o hodinu dřív a skutečně vstaňte! Pravděpodobně to na začátku nepůjde moc dobře, ale po čase zjistíte, že se cítíte líp. Dopřejte si klidnou sprchu na začátku dne, pustíte si ranní show v televizi zatím, co budete snídat nebo si jenom čtete noviny.

Cvičení

Nečekáme, že budete chodit už od ledna ráno běhat, hlavně ne ty, který se rozhodli s cvičením jenom začít. Na začátek začínejte ráno rozcvičkou a tým máme na mysli Jógou. Začínejte ráno přivítáním slunce a nakonec si jí oblíbíte tak moc, že budete chodit na skupinové lekce. Uvidíte, jóga je prospěšná pro tělo i mysl. Pomůže Vám se cítit celý den líp. Taky je dobré ji cvičit večer pro dobrý spánek.