Bylinní pomocníci při hubnutí

Vysněná postava, lepší zdravotní stav a vyšší sebevědomí, to jsou hlavní důvody k tomu, proč se mnozí z nás pouští do diet a cvičení. Jako podporu vašeho snažení lze využít i rostliny, které mají příznivý vliv na metabolismus, zmírňují pocit hladu a dodají vám energii. Pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, rostlinné kůry vždy konzultujte s lékařem.

Hercampuri

Jedná se o trvalku menšího vzrůstu s fialovými květy. Roste převážně v Peruánských Andách. Pelyněk je proti této rostlině sladkým bonbónem. Hercampuri je považována za nejvíce hořkou rostlinu na světě. Proto se používá ve velmi malém množství. Jeden gram na litr vody, následně se přivede k varu a nechá se přibližně 15 minut odstát. Nálev rozdělíme do tří dávek, které vypijeme během dne. Čtrnáctidenní kůru je vhodné proložit týdenní pauzou.

Rostlina pomáhá snižovat cholesterol a upravuje metabolizmus, podporuje krevní oběh a centrální nervový systém. Pomáhá i při potížích s vysokým tlakem a zažíváním.

Maqui berry

Maqui je stálezelený strom vyskytující se v Jižní Americe. V léčitelství se užívají drobné plody tmavé barvy a to buď v sušené formě nebo v různých nápojích a kapkách.

Maqui je silný antioxidant a pomáhá detoxikovat tělo. Urychluje lidský metabolismus a pomáhá ke zvýšení výkonu. Dokáže snižovat pocit hladu. Nejpohodlnější užívání je ve formě kapslí, které se užívají půl hodiny před jídlem. Pokud se rozhodnete použít sušené namleté plody třikrát denně dávkujte jednu lžičku rozmíchanou ve vodě, kterou vypijete před jídlem.

Gymnéma lesní

Liána rozšířená v tropických a subtropických oblastech byla používána v tradiční medicíně. V současnosti nachází využití zejména jako podpůrný lék při cukrovce. Obsažené látky dokážou regulovat hladinu cukru v krvi. Kromě toho dokáže snížit chuť na sladké a zabraňuje ukládání tuků, podporuje imunitu.

Užívat ji můžete ve formě kapslí třikrát denně půl hodiny před jídlem nebo jako odvar (jedna čajová lžička na 500 ml vody), který budete popíjet během dne.

Garcinie

Strom nebo keř s žlutými plody se v posledních letech těší velké oblibě. Hlavně díky pomoci při hubnutí. Garcinie má vliv na metabolismus tuků, snižuje chuť k jídlu a snižuje plasmatický cukr. Pokud přidáte trochu zdravého pohybu, účinek spalování tuků se zvýší. Pomáhá rovněž navozovat psychickou pohodu a snižuje stres. Garcinii by však v žádném případě neměli užívat diabetici! Rostlinnou drogu lze koupit již přímo v kapslích, dávkování je většinou třikrát denně před jídlem. Z usušených a namletých plodů si můžete připravit nápoj, který vypijete půl hodiny před jídlem.