5 věcí, na které byste jako nevěsta neměla zapomenout

Téměř každá žena si svůj svatební den představuje jako pohádkovou oslavu plnou květin. Nadšení však často střídá stres, spojený s tím, kolik energie stojí takový den naplánovat. Zní vám to povědomě? Pokud ano, přečtěte si tento článek, ve kterém se zaměříme na maličkosti, které byste jinak mohla ve shonu spojeném se zařizováním svatby opomenout.

1) Perfektní manikúra

Nikdy v životě tolik nezáleželo na tom, jak budou vypadat vaše ruce. Během obřadu budou přitahovat pohledy všech v místnosti, tím to ale nekončí. Mnoho hostů bude chtít později vidět snubní prsten a zapomenout nesmíme ani na fotografa. Ten bude chtít zvěčnit vše důležité, takže u vaše ruce (ve spojení s prstenem, květinou…). Zkrátka a dobře, vaše ruce by měly být dokonale připravené. Najděte si proto několik dní před svatbou čas na manikúru.

2) Něco nového, starého, modrého a půjčeného

Moderní nevěsty většinou tradice moc neřeší, splnit tuto ale není vůbec těžké. Máte svatební šaty půjčené? Pokud ne, nejspíš je máte nově ušité, nebo jste je po někom dostala. Stejné je to s botami, ty jsou většinou nové, nebo už vám leží v botníku delší dobu. Roli půjčeného a modrého pak zastává podvazek, který by měla mít na starost vaše svědkyně. Můžete ale vsadit třeba i na modré kamínky v náušnicích. Své manželství si tak pojistíte ještě trochou tradičního nadpřirozena.

3) Kytice k zahození

Nejspíš i vy budete patřit mezi ty ženy, které se nechtějí vzdát své svatební kytice. Právě z tohoto důvodu je dobré myslet dopředu a nechat si uvázat ještě jednu, menší kytici, kterou budete posléze moci hodit svobodným dívkám. Všichni tak budou spokojení – vám zůstane krásná památka a tradici bude učiněno za dosti.

4) Družička s velkou kabelkou

Během svatebního dne se nejspíš budete potřebovat učesat, zkontrolovat telefon, přejet pusu rtěnkou, nebo třeba použít deodorant. Jako nevěsta ale nebude moc mít všechny potřebné věci u sebe. Předem se proto domluvte s někým, komu to nebude dělat problém. Pozor, ne se svědkyní nebo maminkou, ale spíš s nějakou blízkou kamarádkou, která však na svatbě nemá žádný konkrétní úkol. Nemělo by totiž vadit, že bude nosit větší kabelku.

5) Dobře padnoucí spodní prádlo

Na závěr už připojíme jen jednu radu, která se týká spodního prádla. Většina nevěst pochopitelně volí šaty, pod kterými prádlo není vidět, i tak ale chtějí, aby bylo hezké. V tomto případě vám však doporučíme vsadit spíše na pohodlí. Uvědomte si, že v prádle budete muset vydržet po celý den, nemělo by vás proto škrábat ani škrtit.