5 tipů, jak ušetřit místo v dětském pokoji

Když mají vaše děti společný pokoj, je důležité najít dobré řešení, jak využít prostoru na maximum.

1. Využijte úložné prostory

Tato palanda je stylová a originální, ale i praktická. Schováte do ní regály, úložné prostory, která jsou zavřené a maskované dveřmi. Všimněte si barevných detailů: všechny dveře jsou béžové, stejně jako celá konstrukce, výjimkou jsou zelené ochranné lišty. Jedná se o řešení, při kterém maximálně využijete úložný prostor.  

2. Prostor na spaní i hraní

Pořiďte vašim dětem multifunkční místo, kde budou spát, hrát si a číst. Kupte patrovou postel! Na pravé straně, jak nahoře, tak dole, jsou postele. Na levé straně tak vznikla hrací plocha a díky oknu budete mít i dostatek denního světla. Vše, co potřebujete, najdete v této jednoduché dřevěné konstrukci. Na této fotografii je strop místnosti  3 metry vysoký.

 

3. Spaní v podkroví

Lůžka jsou umístěna nahoře, konstrukce postelí je nad velkou skříní. Tohle řešení vám šetří nejvíce místa, což umožňuje dětem mít větší prostor k pohybu a hraní. Všimněte si, že schody do podkroví můžete otevřít a používat jako botník nebo další úložný prostor.

4. Všechno má své místo

Jedná se o řešení na míru, pro které využijete celou délku stěny. Postele jsou umístěny v horním patře vpravo a vlevo. Ve středu jsou schodky, které mohou zároveň sloužit jako úložný prostor. Na obou stranách pod postelí je umístěna skříň, kde můžete schovat vše od her až po oblečení.

5. Vše na jedné straně

Celá stěna tohoto pokoje byla díky své barvě vizuálně rozdělena na dvě části. Dva stejné kusy nábytku byly umístěny vedle sebe, přičemž každý z nich obsahuje police, uzavřené skříňky nahoře, psací stůl a postel ve spodní části. Ty se v případě potřeby dají rozložit. Během dne dítě používá stůl k učení nebo kreslení a v noci rozdělá postel.