Zábava pro svatební hosty

Svatba je organizačně velice složitá záležitost. Nevěsta a ženich jsou během svého svatebního dne v jednom kole. Není tedy v jejich silách, aby se neustále zajímali o všechny přítomné hosty. Je možné jim tedy na tyto volné chvíle nachystat zábavu, která jich zkrátí dlouhou chvíli.

Naše tipy na svatební zábavu:

Svatební noviny

Přichystejte jedinečný výtisk svatebních novin vydaných k příležitosti vaší svatby. V novinách najdete vše, co by hosté potřebovali vědět o průběhu celé svatby. Kromě toho zde najdou i zábavné čtení, které je má především pobavit ve volné, případně dlouhé chvíli nebo při čekání na ženicha a nevěstu. Noviny zároveň můžete věnovat jako dárek a památku na vaši svatbu, které si svatební hosté si můžou odnést s sebou domů.

Dárek u jmenovky

Ke každé jmenovce připojte malý dárek. Nemusí být velké hodnoty, má sloužit jen jako připomínka svatebního dne.

Příklad:

Pro ženy: srdíčko, které zaručí lásku od jejich nejmilejších lidí

Pro muže: praktický otvírák na láhve

Pro děti: andělíček, který je bude chránit na životních cestách

Vzkazy v láhvi

Každý host může napsat vzkaz a vhodit do prázdné láhve od vína. Vzkazy v láhvi budou přečteny za 10 let od svatebního dne. Do té doby bude láhev zapečetěná.

Svatební strom

Dřevěný strom se srdíčky k zavěšení. Hosté na srdíčku mohou zanechat svůj otisk prstu, podpis nebo jinou kreativní kresbu. Srdíčko pak zavěsí na připravený strom.

Svatební hledačka

Hosté dostanou soutěžní tikety s devíti kolonkami s označením jiného hosta (např. Najdi hosta, který má tetování). Pokud najdou správného hosta do každé kolonky soutěžního tiketu, tak následně vyplněný tiket vhodí do označené krabice Soutěž. Z vložených tiketů proběhne losování.

Příklad výhry: Krabička poslední záchrany, kde budou vtipné věci pro přežití v případě nejvyšší nouze.

Fotokoutek

Vytvořte rekvizity, aby si hosté mohli vytvořit památeční fotografii na tento den. Sami, ve skupinách, bláznivě… Fantazii se meze nekladou. Je možné zajistit fotoaparát, který hned vyvolá fotografie nebo přenosnou tiskárnu. Hosté pak vloží fotografie do připraveného alba.

Kniha vzkazů

Hosté do knihy vzkazů zapíší, co právě mají na srdci, co by rádi sdělili ženichovi a nevěstě. Mohou napsat přání, citát nebo obyčejný vzkaz.

Rady do manželství

Nachystejte kartičky, kde se s vámi zkušení manželé podělí o pár rad do manželství, bez kterých se zaručeně neobejdeme. Co je potřeba vědět pro spokojené manželství.

Písnička na přání

Pokud máte k dispozici DJ, je možné se s ním domluvit, že si hosté napíší hitovku, kterou má jejich srdce nejraději. DJ ji s radostí přehraje. A hosté si mohou si vyhodit z kopýtka.

Soutěžní losy

Nachystejte výherní losy pro hosty. Je možné nachystat i dětské losy zvlášť s dětskými výhrami. Hosté si zkontrolují, jestli je jejich vylosovaný los výherní či nikoliv. Jako výhry použijte vtipné asociace, např. domácí vířivka = fazole, hrách, čočka.