Jednoduché triky jak se zbavit ranní kocoviny

Kocovina je velmi nepříjemný stav, po většině oslav, večírků, plesů a dalších událostí. Často si marně nalháváme, že je to tentokrát již naposled, provázet nás ale bude s největší pravděpodobností celý život. Právě proto vám přinášíme snadné triky, jak tento nepříjemný stav kocoviny zmírnit.

Studený obklad na čelo hlavy

Kocovina je charakteristická nevolností a bolestí hlavy. Právě proti bolesti hlavy skvěle funguje studený obklad. Například namočená a vyždímaná plátěná utěrka dokáže příjemně chladit a zmírnit tak bolest hlavy. Jde o daleko lepší a pro tělo přívětivější volbu, než užívat prášky proti bolesti hlavy, které sice mohou pomoci, na dehydratované tělo jsou ale velmi nezdravé a mohou vám způsobit zdravotní komplikace. Krom toho také mohou zhoršit žaludeční nevolnost a celkovou malátnost.

Alkohol míchejte s tučným jídlem

Pokud do sebe při pití nebo před pitím alkoholu dostanete něco tučného, výrazně to zmenší následnou kocovinu. Tento účinek má hned více vysvětlení. Jedním z nich je, že tuk pohlcuje a pomáhá lépe vstřebat alkohol. Dalším důvodem může být, že tuk obalí stěny vašeho žaludku a do jisté míry je chrání před agresivitou alkoholu. Jestliže se tedy tukům snažíte vyhýbat, před konzumací alkoholu byste jim měli dát jednoznačně zelenou.

Relaxace ve vodě

Stav kocoviny je zejména ráno velmi nepříjemný. Abyste toto období dokázali přetrpět, zkuste si zajít do bazénu, na koupaliště, nebo si alespoň napustit vanu. Ve vodě se budete cítit daleko lépe a celý stav kocoviny pro vás nebude tak citelný. Voda vás bude také příjemně chladit a rozptylovat. Pomáhá také obyčejná sprcha, ze které se vám nebude chtít jít ven. Zkuste také nastavit trochu chladnější vodu, než běžně používáte. V případě, že se rozhodnete jít k vodě do přírody, nezapomeňte si sebou vzít také dostatek nápoje, protože je vaše tělo dehydratované a o tekutinu si jistě řekne.