Jak ušetřit za letenky

Létání letadlem se stává s postupem doby čím dál tím dostupnější variantou dopravy. Mnoho lidí využívá leteckou dopravu pravidelně i několikrát během měsíce. Pokud byste rádi také využili leteckou dopravu, ale limituje vás vysoká pořizovací cena letenek, v následujícím článku se podíváme na některé tipy, které vám umožní jejich levnější nákup.

Kupujte letenky sami

Základem ke získání levných letenek je nákup „na vlastní pěst“. Pokud vaše lety budou kupované zprostředkovaně přes cestovní kancelář nebo agenturu, budou pořizovací náklady navýšeny o provizi těmto poskytovatelům. Najděte si proto letenky sami přímo z nabídky leteckých společností a ušetříte výraznou část pořizovací ceny.

Vezměte za vděk nízkorozpočtovým společnostem

Při výběru letenek se pak orientujte podle jejich cenových nabídek. V rámci kontinentu i na delší trasy můžete využít lety nízkonákladovými společnostmi, u nichž je pořízení letenek výrazně levnější. Pokud jste navíc ochotni cestovat bez odbaveného zavazadla a nevadí vám přidělená místa v letadle, můžete na letence ušetřit velkou částku.

Využívejte srovnávače nabídek

V dnešní době je na internetu k dispozici velký počet cenových srovnávačů, které sjednocují nabídky letenek od různých společností a jednoduše vám pomohou najít ty nejlevnější lety do vámi vybrané destinace v požadovaném termínu. Nebraňte se tedy nákupu letenek touto cestou. Buďte však obezřetní ohledně účtování přidaných poplatků.

Buďte flexibilní

Pokud nebudete mít přesný časový a místní požadavek na váš let, je pravděpodobné, že letenky bude možné pořídit výrazně levněji. Snažte se proto pokud možno přizpůsobit termínu a místu tak, aby byla vybraná varianta finančně co nejvýhodnější.

Nebraňte se přestupům

Pokud se na vaší cestě nebudete bránit přestupům na navazující spoje, může vás vyjít letenka podstatně levněji. Především u zmíněných srovnávačů nabídek se vám může podařit zakoupit letenku, která vás dostane do cílové destinace za využití nejlepších nabídek od několika různých přepravců. Sice tak ztratíte část komfortu, ale pokud je pro vás nízká cena hlavní preferencí, musíte udělat i určité kompromisy.