Jak skvěle relaxovat a navodit si tak spokojený pocit

Relaxaci by si měl čas od času dopřát úplně každý. Správná relaxace nám zlepší náladu, uvolní naše tělo a celkově nám prospěje. V tomhle článku najdete zajímavé tipy, jak na to.

Vodní vířivka

Jestliže máte rádi vodu, je vodní vířivka jednoznačné řešení. V dnešní době takovou vířivku najdete ve většině bazénů a relaxačních center. Příjemná vlažná voda, masážní proudy a bublání vody je skvělá příležitost pro relaxování. Snadno se v takové vířivce zapomenete a rádi se sem znovu vrátíte. Takovou vířivku je také možné pořídit si domů. Ceny již dávno nejsou tak vysoké, jako dřív.

Relaxace u vody

Za hezkého dne si vezměte deku, příjemné letní oblečení a vydejte se na koupaliště. Do uší si můžete pustit příjemnou relaxační hudbu, popíjet osvěžující pití a jen tak se válet. Bez sluchátek zase můžete vnímat příjemné zvuky přírody a okolních lidí. Zde je také skvělá příležitost pro lehkou meditaci a vyčištění myšlenek. Zavřete oči, na nic nemyslete a vnímejte jen svůj dech.

Běhání v přírodě

Možná se vám tato metoda na první pohled nebude zdát zrovna jako skvělá forma relaxace., zkuste tomu dát ale šanci. Důležité je nehonit se a pohodlně klusat lesem, nebo pěší stezkou. Při běhu se vám do těla budou vyplavovat látky způsobující dobrý pocit, což vám perfektně spraví náladu. Čas od času se zastavte a kochejte se krásou přírody.

Různé typy masáží

Dost lidí se masáží bojí. Jde o poměrně intimní kontakt s cizí osobou. Zkuste ale tento počáteční strach překonat a dopřát si příjemnou masáž. Masáží je více druhů, a některá vám nemusí sednout. Existují jemné masáže, zdravotní masáže, i masáže poměrně bolestivé. Každá má něco do sebe a určitě je zde na místě vyzkoušet vícero typů. Krom skvělého pocitu a uvolnění mají masáže také pozitivní vliv na vaše svaly, klouby, šlachy a kůži.