Co nesmíte vynechat na podzim

Podzim už je v plném proudu a vy stále nejste správně naladěni? Vždyť podzim není jenom déšť a zima. Na podzim to hraje všemi barvami a když vysvitne slunce, počasí je jak z pohádky. Proto nebuďte zalezlí doma pod peřinou a běžte ven užívat tohoto krásného ročního období. Pokud vám chybí motivace, přečtěte si následující článek o tom, co zkrátka nesmíte zmeškat během podzimního období. 

Podzimní procházka

Není nic lepšího, než se po dobrém nedělním obědě na chvíli projít ven. Lehnout si na gauč a odpočívat je hřích, když je venku tolik barevného listí. Nejlépe uděláte, pokud sebou vezmete své blízké a nadýcháte se čerstvého vzduchu. Na procházku můžete taky vyrazit se svým čtyřnohým kamarádem, který vám za to jistě rád poděkuje svojí láskou.

Naposledy do běžecké obuvi

Ještě než začne zima, nesmíte zapomenout jít naposledy potrápit vaší „kondičku“. V zimě, ať už sníh bude nebo ne, se vám rozhodně chtít nebude a podzimní počasí a atmosféra je ideální pro krátký běh. Nezapomeňte se však teple obléknout, jelikož podzim je bohužel také obdobím nemocí, které vznikají v důsledku rychlé změny počasí.

Připravte se na Halloween

Ačkoliv se u nás tento svátek moc neslaví, není vůbec na škodu si nějakou tu dekoraci doma vyrobit. Největší klasikou je u nás vydlabávání dýní. Taková dýně před vaším domem pak vašim sousedům hned připomene, jakého kreativního ducha v sobě skrýváte. Výzdobu nemusíte omezovat pouze na dýni. V anglicky mluvících zemích jsou běžnými výzdobami kostlivci a pavučiny v oknech nebo na zahradách. Nezapomeňte, že o halloweenu se u nás koná spousta večírků a zábav, na které se chodí  v převleku a tak i vy si můžete vyrobit vlastí kostým a na jednu takovou párty se vydat.

U nás se slaví spíše dušičky. Proto mějte na paměti nejen halloweenskou párty, ale také návštěvu těch, kteří již nejsou mezi námi.

Vyrábějte z toho, co příroda poskytne 

Pokud vás jako malé bavilo stavění zvířátek z kaštanů, tak neváhejte a jděte si tuto činnost znovu zkusit. Vyrábět různé dekorace se však dá i z jiným přírodních materiálů. Již zmíněné barevné listy se dají použít jako krásný a hlavně barevný doplněk k vašemu výtvoru.

Práce na zahradě 

Nezapomeňte, že vaše zahrada je třeba připravit na zimu. Neznamená to však jen uklidit sezení a shrabat listí. Tráva se sama neposeče a dřevo na topení se samo také nenavozí. Práce na zahradě je zkrátka v tuto dobu přehršel. Stejně tak i venkovní rostliny je třeba dát dovnitř, abyste o vaše poupátka nepřišli.

Nakupte vánoční dárky s předstihem

Víte, že před vánocemi nebudete stíhat. A nebo zkrátka nemáte rádi přecpané obchoďáky. Pak si můžete alespoň část vánočních dárků nakoupit už na podzim a o zimních svátcích tak budete mít více času na své blízké a kamarády.

Vyrobte si draka

Pokud jste v mládí stavěli zvířátka z kaštanů, zajisté jste také pouštěli draka. Výroba draka není žádná věda, na internetu najdete plno návodů. Pokud se rozhodnete draka koupit v obchodě, nebude pro vás mít takovou hodnotu, ale zato s ním vyletíte skutečně vysoko.

Poslední šance jít letos na houby

U nás se na podzim vlastně ani ničím jiným nežije. Houby jsou zkrátka klasika. V jiných ročních období se lidé baví o počasí, jen na podzim se baví o houbách. O tom, kdo jich kolik našel, kdo je sušil či mrazil nebo o tom, jak velké máte z tohoto roku zásoby. Navíc z roku 2017 musejí mít houbaři zkrátka radost.